Celal Bayar Üniversitesi öncülüğünde faaliyet gösteren Manisa Bilişim Platformu organizasyonuyla gönüllü katılımcılar eşliğinde, Manisa’da bulunan engelli derneklerine web sitesi hazırlama projesi hayata geçti.
Bu kapsamda Manisa Bedensel Engelliler Derneği, Altınokta Körler Derneği Manisa Şubesi ve Tüm Engelliler ve Aileleri Kültür Yardımlaşma Destek Derneği Salihli Şubesi’nin web siteleri hazırlanıp yayına açıldı. Hosting hizmeti İLKSERVER firması tarafından ücretsiz olarak sağlanmıştır.

 

Hazırlanan web sitelerinin yayına açılması dolayısıyla Manisa Bilişim Gönüllüleri Manisa Bedensel Engelliler Derneği’ne bir ziyaret düzenledi. Ziyarete Manisa Bilişim Koordinatörü Öğr. Gör. Mustafa Özhan KALAÇ, Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Müh. Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül ALAYBEYOĞLU, İlkserver Firması Yetkilisi Şener KUL, Manisa Bilişim görevlisi Seda GÖRMEZ, Altınokta Körler Derneği Manisa Şubesi Başkanı M.Ali KIVRAK, Celal Bayar Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’ndan Gönül BOZKAPLAN ve Gülnur TÜREN katıldı.

Yapılan ziyarette CBÜ Bilişim Projeleri ve Etkinlikleri Komisyonu Başkanı Mustafa Özhan KALAÇ yaptığı konuşmada projenin öneminden kısaca bahsederek, “ Bilindiği üzere Celal Bayar Üniversitesi olarak “Bilişimle Engelleri Kaldırıyoruz” sloganıyla Türkiye çapında etkinlikler düzenleyerek, engellilere yönelik bilişim hizmetlerinin iyileştirilmesi yönünde faaliyetler yürütüyoruz. Manisa ilindeki engelli derneklerine yönelik düzenlemiş olduğumuz web sitesi projesinin de Türkiye çapında örnek alınması en büyük temennimizdir. Manisa ilinde gerçekleştirmiş olduğumuz projeyle engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun web siteleri hazırlamaya özen gösteriyor, engelli derneklerimizin web sitesi ihtiyacını gideriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hazırladığımız web sitelerine kendilerinin de veri girişi yapıp aktif olarak kullanabilmeleri için gereken desteği verip, bilgilendiriyoruz. Hedefimiz Manisa ilinde web sitesi olmayan derneğimizin kalmamasıdır. Proje kapsamında bize yardımcı olan tüm gönüllü katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. ” diye konuştu.


Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin YILDIZ’da yaptığı konuşmada “Başta Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü olmak üzere tüm Manisa Bilişim Platformu’na ve proje gönüllülerine teşekkür ederiz. Hazırlanan web sitesi derneğimiz ve üyelerimiz açısından oldukça hayati bir öneme sahiptir” dedi.
Altınokta Körler Derneği Manisa Şubesi Başkanı Mehmet Ali KIVRAK ise yaptığı konuşmada “Web sitemiz gözlerimize ışık olacak. Başta Celal Bayar Üniversitesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. “ dedi.

Projemiz Kapsamında Web Sitesi Yapılan Dernekler ve Sayfaları
Tüm Engelliler ve Aileleri Kültür Yardımlaşma Destek Derneği

Web Adresi: www.salihliteday.org/

Manisa Altınokta Körler Derneği

Web Adresi: http: www.manisaaltinokta.org/

Manisa Bedensel Engelliler Derneği

Web Adresi: http: www.manisabedensel.org/


    Facebook Manisa Bilisim   Twitter Manisa Bilisim
  • Manisa Valiliği
  • Celal Bayar Üniversitesi
  • Manisa Belediyesi
  • Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü