Celal Bayar Üniversitesi, her alanda olduğu gibi bilişim alanında da bir taraftan kendi bünyesinde atılımlar yaparken, bir taraftan da yürütücülüğünü yaptığı Manisa Bilişim Platformu ile kurumlar arası işbirliğine güzel bir örnek vermektedir.

 

10 Mart 2012 tarihinde CBÜ Sinema Salonu’nda Manisa Bilişim Platformu Çalışma Grupları Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıyı yöneten CBÜ Öğretim Görevlisi ve Manisa bilişim Platformu Başkanı Mustafa Özhan Kalaç, Manisa Bilişim Platformu faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunmuştur. Kalaç konuşmasında “Başta Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Çelik ve Bilişim Teknolojilerinden sorumlu Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Araz olmak üzere tüm üniversite olarak, bilişime çok büyük önem veriyoruz. Manisa Bilişim çalışmaları da gerek kurumlar arası işbirliğinin güzel bir örneği olması, gerekse Manisa’nın bilişimdeki geleceğine yön vermesi bakımından oldukça büyük öneme sahip. Manisa Bilişim Platformu kurumlar arası işbirliğiyle bilişim alanında bir çok etkinliğe imza attı ve atmaya da devam etmektedir. Bugüne kadar bilişim alanında 1 Sempozyum, 6 Panel, 55 seminer ve 5 Web Tasarım Yarışması düzenledik. Tüm bu etkinliklerde 75 uzman konuşmacı yer aldı. 2012 yılında da farklı konularda etkinliklerimiz devam etmektedir. Etkinliklerimizi www.manisabilisim.org adresinden takip edebilirsiniz” dedi.

Kalaç sözlerine şu şekilde devam etti “Bugün burada oluşturacağımız çalışma grupları ile Manisa ilinde bilişim alanında gerek hizmet üreten gerekse hizmet alan herkesi bir araya getirmeyi ve başta kadınlarımız ve gençlerimiz olmak üzere düzenlenecek etkinliklerimize herkesin aktif katılımını sağlamayı planlıyoruz. Bu sayede Manisa ilimizde bilişimin geleceğine yön verecek proje ve etkinlikleri gerçekleştirmek mümkün olabilecektir. İsteyen herkesi gönüllü olarak bu çalışmalar içerisinde aktif rol almaya çağırıyoruz.  Düzenleyeceğimiz etkinliklerde aktif olarak görev almak ve ekip ruhu içerisinde çalışmak isteyenler web sayfamızdan online başvuru yapabilirler(Çalışma Gruplarına Başvuru Sayfası).”

Gerçekleştirilen toplantıyla Manisa Bilişim Platformu bünyesinde çalışma grupları oluşturulmuş ve grup sorumluları seçilmiştir.

Çalışma grupları ve sorumluları şu şekilde oluşmuştur:

Eğitim ve Seminer Grubu

Başkan: Yrd. Doç. Dr. Ayşegül ALAYBEYOĞLU
CBÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölüm Başkanı

Raportör: Hakan YAZICIOĞLU
Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü – Bilgi İşlem

Kadın Bilişimciler Grubu

Başkan: Seda GÖRMEZ
CBÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Ekibi

Raportör: Simge FINDIKLI
CBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencisi

 Genç Bilişimciler Grubu

Başkan: Nuri ÜLGER
CBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencisi

Başkan Yardımcısı:  Sercan YENİYURT
SRK Yazılım Grafik-Web Tasarım Sorumlusu

Raportör: Elif ERKİŞ
CBÜ Sağlık Yüksekokulu Öğrencisi

Bilişim Projeleri Grubu

Başkan: Cemal TANER
Cisco Networking Academy Instructor (Polinas Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi )

Başkan Yardımcısı: Cem TUNA
Celal Bayar Üniversitesi

Raportör : Yunus UYGUN
CBÜ Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı

Web ve Sosyal Medya Grubu

Başkan: Şener KUL
İlkserver Network Çözümleri

Raportör: Filiz DEMİRAN
CBÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Ekibi

Basın-Yayın Grubu

Başkan: Yunus UYGUN
CBÜ Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı

Başkan Yardımcısı: Tuğçe ŞAHİN
CBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencisi

Raportör: Meryem YILMAZ
CBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencisi


    Facebook Manisa Bilisim   Twitter Manisa Bilisim
  • Manisa Valiliği
  • Celal Bayar Üniversitesi
  • Manisa Belediyesi
  • Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü