Manisa bilişim Platformu tarafından Celal Bayar Üniversitesi Sinema Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Bulut Akademi “Yeni Bir Çağ” adlı seminer, konuşmacıların yoğun hava şartları nedeniyle katılamamasından dolayı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bu etkinlik yerine Manisa Bilişim Platformu “Bilişim ve Sağlık” adlı seminer gerçekleştirilmiştir.

Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mustafa Özhan KALAÇ (Manisa Bilişim Platformu Koordinatörü) tarafından gerçekleştirilen seminere, Cemal Taner (Cisco Networking Acedemy Instructor), Tuğçe ŞAHİN (Manisa Bilişim Platformu Çalışanı)  ve Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri katılmıştır.

KALAÇ yaptığı konuşmada, sağlık açısından bilişimin önemi, bilgisayar kullanımı ve internetin sağlık açısından etkileri, bu sorunların çözümü için bilişimcilere ve sağlıkçılara ne gibi görevler düştüğü ve Manisa bilişimin gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler hakkında bilgiler verdi. KALAÇ ayrıca, Manisa Bilişim Platformu bünyesinde çalışma gurupları (Eğitim-Seminer Çalışma Gurubu, Web Çalışma Gurubu, Kadın Bilişimciler Çalışma Gurubu, Genç Bilişimciler Çalışma Gurubu, Proje Çalışma Gurubu) oluşturacaklarını ve bu guruplarda görev almak isteyen gönüllü kişiler aradıklarını ifade etti.

Seminer sonunda Sağlık Yüksekokulu öğrencileri, gönüllü olarak Manisa Bilişim Platformu etkinlikleri içinde yer almak, anne ve çocukların internet kullanımı hakkında bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmak istediklerini ifade etmişlerdir.

 

 

 


    Facebook Manisa Bilisim   Twitter Manisa Bilisim
  • Manisa Valiliği
  • Celal Bayar Üniversitesi
  • Manisa Belediyesi
  • Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü