Manisa Bilişim Platformu – CBU Bilişim Topluluğu tarafından  “E-TİCARET, SOSYAL MEDYA VE GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ” 27 Mart 2015’te CBU Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

topluresim

Zirveye, CBU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Miynat, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Aktaş, CBU Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mahmut Kargın, CBU Kırkağaç Meslek YO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hakan ARACI, akademisyenler ve bilişim gönüllüsü öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

3

Zirve’nin açılışında konuşma yapan Manisa Bilişim Platformu – CBU Bilişim Topluluğu Başkanı Meltem Yılmaz “Celal Bayar Üniversitesi her alanda olduğu gibi bilişim ve internet kullanımı alanında çalışmalar sürdürmektedir. Bizlerde gençler olarak bu hedef doğrultusunda çalışmaya ve kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Manisa Bilişim Platformu CBÜ Bilişim Topluluğu olarak düzenlemiş olduğumuz bu ilk organizasyonda Türkiye çapında konuşmacılarımız bize bilgi aktaracak. Ayrıca katılımcılara katılım belgeleri verilecektir. Tüm destekçilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

8

Oturum başkanlığını, Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek YO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hakan ARACI’nın yaptığı zirvede Kariyername.com E-Ticaret – Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Müdürü Serkan HACIÖMEROĞLU,  CBÜ Öğretim Görevlisi ve Manisa Bilişim Platformu Koordinatörü  Mustafa Özhan KALAÇ,  Manisa Organize Sanayi Bölgesi Bilgi İşlem ve Haberleşme Birim Yöneticisi  Doğan ZORLU ve Dedeoğlu Bilgi İşlem Yönetim Kurulu Başkanı, TÜRKKEP Ege Bölge Müdürlüğü Okan DEDEOĞLU konuşmacı olarak yer aldılar.

9

Zirvede konuşan CBU Kırkağaç Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Hakan Aracı İnternet kullanıcılarının ve web sitesi sayısının hızla arttığı günümüzde internetin sunduğu olanaklar da çoğaltmakta olduğunu ve ayrıca  İnternet üzerindeki her gelişme, girişimcilerin biraz daha cesur iş fikirlerini hayata geçirmesine imkan verdiğini belirtti. Aracı “Bu nokta da  en önemli gelişmenin de e-ticaret konusunda olduğu görülmektedir.  Elektronik ticaretin hacminde meydana gelen artış onu, ülkelerin ekonomik, sosyal ve idari yapılarında önemli bazı etkilere sahip hale getirmektedir. Elektronik ticaretin ekonomik etkileri, dünyadaki geleneksel ticaret anlayışından yeni ekonomiye geçiş sürecinin hızlanmasına sebep olmaktadır.” dedi.

Kariyername.com E-Ticaret – Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Müdürü Serkan HACIÖMEROĞLU’ Dünden bugüne e-ticaret nedir ? Nasıl doğru e-ticaret girişimciliği yapılır ? Girişimcilik nedir ? Nasıl girişimci olunur ? konularında bilgiler verdi.

Mustafa Özhan Kalaç  ise katılımcıları kurumlarımız sosyal medyayı ne derece etkili kullanmaktadır? Etkili kullanmak için neler yapmalıdır? gibi konularda katılımcıları aydınlattı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Bilgi İşlem ve Haberleşme Birim Yöneticisi  Doğan ZORLU, Bilişimde İş Sürekliliği konusunda bir konuşma gerçekleştirdi. Zorlu konuşmasında, kurumlar açısından bilişimde  iş sürekliliği konusunda bizleri bekleyen tehlikeler nelerdir? Ne gibi tedbirler almak gerekir? konularında tecrübelerini aktardı.

Okan Dedeoğlu ise tüm bu süreçlerde oldukça önemli bir yere sahip olan KEP yani Kayıtlı Elektronik Posta nedir? Kullanım alanları nelerdir? Hayatımıza ne gibi kolaylıklar getirmektedir? konularında katılımcıları bilgilendirdi.

10

Zirve’de ayrıca sürpriz bir misafir vardı. kendisi Celal Bayar Üniversitesi mezunu olan Barış Sülün e-ticaret sayesinde yaşadığı başarı öyküsünü genç bilişimcilerle paylaştı. Sülün’ün başarısı salondaki tüm katılımcılarla ilgiyle karşılandı ve büyük alkış aldı.

2

5 1

Zirve sonunda oturum başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Aracı’ya teşekkür belgelsi CBÜ Bilişim Başkanı Meltem YILMAZ, CBÜ Bilişim Topluluğu CBÜ Kırkağaç temsilcisi Didem Ceylan tarafından verildi.

Konuşmacıların teşekkür belgeleri  ise Kırkağaç Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Hakan Aracı tarafından takdim edildi.

Panele katılan katılımcılara düzenlenen çekilişle kariyerlerine katkı sağlayacak çeşitli hediyeler verildi.

  • 4 katılımcıya CeBIT Bilişim Eurasia 2015’a katılım hakkı
  • 2 katılımcıya istedikleri branşta online sertifikalı eğitim (600 TL değerinde)
  • İstanbul’da – CBU Öğrencisi 1 kişiye staj imkanı
  • Tüm katılımcılara Dedeoğlu Bilgi İşlemden 25 TL lik indirim çeki.

Ayrıca tüm Zirve’ye katılacakları TÜRKKEP’ten %10 indirimli KEP hizmetleri ve anında başvuru şansı elde ettiler.


    Facebook Manisa Bilisim   Twitter Manisa Bilisim
  • Manisa Valiliği
  • Celal Bayar Üniversitesi
  • Manisa Belediyesi
  • Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü