Manisa Bilişim Platformu

VI. MANİSA WEB TASARIM YARIŞMASI

“DEV ÖĞRENCİLER MARKA KENT MANİSA’YI TANITIYOR”

 http://www.manisabilisim.org/yarisma2013 

BASIN TOPLANTISI

(11/02/2013)

 

VI. Manisa Web Tasarım Yarışması “DEV Öğrenciler Marka Kent Manisa’yı Tanıtıyor”, Manisa Bilişim Platformu koordinatörü Öğr. Gör. Mustafa Özhan KALAÇ, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Reşat PALAZ, Celal Bayar Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Zeynep SÜLEK tarafından, 11 Şubat 2013 tarihinde CBÜ Rektörlükte yapılan basın toplantısıyla duyuruldu.

Celal Bayar Üniversitesi öğretim Görevlisi Mustafa Özhan Kalaç konuşmasında “Manisa Bilişim Platformu olarak 2013 yılında gerçekleştirileceğimiz ilk etkinliğimiz, artık geleneksel hale gelen ve Türkiye çapında beğeni kazanan web tasarım yarışmamız olacaktır. Bu sene altıncısını düzenleyeceğimiz web tasarım yarışmamız “DEV Öğrenciler Marka Kent Manisa’yı Tanıtıyor” sloganıyla gerçekleştirilecektir. Yarışma, Manisa Valiliği, Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Belediyesi, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenecektir.” dedi.

Düzenlenecek olan yarışmayla, öğrencilerin, Marka Kent Manisa’yı tanıtmalarını sağlamakla birlikte, bilişim ve internet teknolojileri alanında onları teşvik etmeyi amaçladıklarını ifade eden Kalaç, sözlerini “Yarışmaya belirtilen kategoriler düzeyinde Manisa İli sınırları içindeki Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı (resmi ve özel ortaokul ve lise) öğrencileri ve Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri katılabilecektir” diyerek tamamladı.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Reşat PALAZ ise yaptığı konuşmada “Kurumlar arası işbirliğiyle gerçekleştireceğimiz bu yarışma Marka Kent Manisa’nın tanıtımına önemli katkı sağlayacaktır. Zaten 251 Bin Dev Öğrenci’miz aynı zamanda Marka Kent Manisa’nın birer gönüllü turizm elçisidir. Yarışma sonucunda dereceye giren başarılı sayfaları milli eğitime bağlı okullarımızın web sayfalarında kullanmayı planlıyoruz. Bu anlamlı yarışmanın düzenlenmesindeki desteklerinden dolayı Başta Manisa Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ, Manisa Belediye Başkanımız Cengiz ERGÜN, Celal Bayar Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet PAKDEMİRLİ, Manisa İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ALTINSOY ve Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Erdinç KARAKÖSE’ye teşekkür ederiz.” dedi.

Celal Bayar Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Zeynep SÜLEK ise yarışma takvimi ve detayları hakkında bilgilendirmede bulundu. SÜLEK, “Yarışmaya son başvuru 28 Şubat 2013, Proje son teslim tarihi 1 Nisan 2013 tür. Ödül töreni ise Nisan 2013 te Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz yarışmayla ilgili detaylı bilgiye 11 Şubat 2012 tarihinden itibaren www.manisabilisim.org ve http://manisa.meb.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecektir.” dedi.

    Facebook Manisa Bilisim   Twitter Manisa Bilisim
  • Manisa Valiliği
  • Celal Bayar Üniversitesi
  • Manisa Belediyesi
  • Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü