Necdi VATANSEVER
I. Manisa Web Tasarım Yarışması “Tanıt Manisa’nı” – Yüksek Öğretim Kategorisi Birincisi

Web tasarımına olan merakım lise yıllarında başlamıştı. Kendi çapımda yaptığım amatör web sitelerini lisedeki hocalarımla paylaşıp onların görüşlerini alıyordum. Manisa Ticaret Meslek Lisesi’nde düzenlenen ve sadece okulun kendi öğrencilerinin katılabildiği küçük çaplı web tasarım yarışmasında ilk birinciliğimi kazandım.

Üniversitedeki Internet Programcılığı dersi ve o derste aldığım başarılı sonuçlar kendimi geliştirdiğimin bir göstergesiydi. 2008 yılında Celal Bayar Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen “Tanıt Manisanı” konulu web tasarım yarışmasına katılmaya karar verdim. Yarışmaya Yüksek Öğretim kategorisinden katıldım. Bu yarışma Manisa ilinde bilişim ve internet teknolojileri alanında düzenlenen en büyük yarışmaydı ve bu yarışma benim için büyük bir fırsattı. 3 aylık bir çalışma sonucu yaptığım site birinci seçildi.

Bu yarışma sayesinde bilmediğim bir çok şeyi öğrenme fırsatım oldu. Php ile bu yarışma sayesinde tanıştım. Flashta yapmış olduğum çalışmalar bir çok kişinin beğenisini topladı. Kazanmış olduğum birincilik çok güzel bir duyguydu ancak hedefime ulaşma aşamasında yeni öğrendiğim şeyler bana kendimi geliştirmem açısından çok daha yararlı oldu.
Yarışmanın ardından web sitesi yapımı teklifleri almaya başladım. Bu işe gönül vermiş iki arkadaşımla birlikte “Manisa Tasarım” adında bir ekip oluşturduk. www.manisatasarim.com sitesini yayına sokarak web tasarımdan ek gelir elde etmeye başladık. Bir yıl içerisinde yapmış olduğumuz 13 web sitesi başarımızın bir göstergesidir.

Tüm bu gelişmelerde Manisa Bilişim’in düzenlemiş olduğu yarışmaya katılmamın ve kendimi geliştirmiş olmamın önemli katkısı oldu.


    Facebook Manisa Bilisim   Twitter Manisa Bilisim
  • Manisa Valiliği
  • Celal Bayar Üniversitesi
  • Manisa Belediyesi
  • Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü