Özden ÇİMEN
II. Manisa Web Tasarım Yarışması “Tanıt Okulunu”
Milli Eğitim Kategorisi İkincisi

Merhabalar!

Sözlerime başlamadan önce böylesine güzel bir organizasyondan dolayı düzenleme komitesine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Web tasarımına olan ilgim çok küçük yaşlarda başladı diyebilirim. Daha liseye başladığım yıllarda web tasarım üzerine güncel siteleri, forumları takip etmeye başladım.O zamanlar profesyonel anlamda kod bilgim olmamasına rağmen hazır forum, portal sistemlerini eklentileriyle kurup internet üzerinden sattığım çok olmuştur   .O yıllarda web tasarım benim için tutku haline geldi.Lise 3.sınıfta bölüm içinde de web tasarım dalını seçtim.O zamandan beri çeşitli firmalara çok sayıda web sitesi yaptım.Bu konuda kendimi geliştirmemde bölüm öğretmenlerimin payı oldukça fazla.Yarışma sürecindeki desteklerinden dolayı ve bana olan katkılarından dolayı hepsine çok teşekkür ediyorum.

Web tasarımı bir süreçtir. Hayattaki diğer bütün her şey gibi öğrenilebilir. Yalnız çok aşırı bir merak, ilgi gerekiyor.Hep merak etmişimdir, çok web sitesi inceledim, özellikle template çalışmalarının kaynak dosyalarını oturup inceleyerek “bunu nasıl yapmış, şuna hangi kod koymuş, bu çalışma böyle olursa şu nasıl olur” gibi düşünerek çoook geceler geçirmişimdir. Mesleki olarak takip ettiğim 20 30 kadar web sitesi var, mümkün olduğunca bunları aksatmamaya çalışıyorum.Boş zamanım kalırsa yine tasarım üzerine egzersizler yapmaya yeni şeyler üretmeye çalışıyorum.Herkes her işi yapabilir.Ama yetenek diye birşey de elbette vardır.Yetenek, işi öğrenme ve yapma zamanını etkileyen faktördür.Kimi insan 3 ayda web tasarımcısı olur, kimi ise 3 yılda.
Herşeyden önemlisi istek.Birşeyi çok istiyorsanız onu yaparsınız…

Manisa Bilişimin düzenlemiş olduğu “Tanıt Okulunu” konulu web tasarım yarışmasına hazırlandığım günleri hatırlıyorum da, o stresli, heyecanlı günler..Sitenin şablonunu defalarca silip yeniden yapmıştım.Sitenin içeriği konusunda bana yardımcı olan danışman öğretmenim, Murat Sağlık’a çok teşekkür ederim.Yarışma için sabahladığım günler oldukça fazla…Yarışma sürecinde yoğun bir şekilde çalışmamın bana katkısı büyük, o süreçte gerçekten çok şey öğrendim.Daha önce kullanmadığım programlarla tanıştım.Son günlere yaklaşıldığında stres artıyor.Son dakikaya kadar eklediğim sayfalar, eklentiler oldu.Yarışma sonucunda gerçekten verdiğim emeklere değmişti.Gurur vericiydi.Beni sonuç için aradıklarında gerçekten çok mutlu olmuştum.İlerde gururla anlatabileceğim, güzel bir anı olarak kalıcak benim için..:)

Yakın zamanda Türkiye geneli e-dream web tasarım yarışmasında bronz madalya aldım.Yine bana desteklerinden dolayı, Mehmet Özgün’e teşekkür ediyorum.

Yarışmaya katılmak isteyen arkadaşlar bu işe öncelikle zevkle, şevkle, iştiyakla yapmalılar. Hangi seviyede olursa olsun, kendilerini geliştirmeye devam etmeliler. Güncelliği çok yakından izlesinler. İlgili yerli-yabancı web sitelerini sürekli takip etmeliler. Çalmasınlar, çırpmasınlar, kendileri yapıp “işte bunu ben yaptım” diyebilsinler.

Benimle birlikte çalışan birkaç arkadaşımla yeni bir ekip kurduk.”ManisaYazılım”.Kısa zamanda çok sayıda projede yer aldık. Gelişen teknoloji her geçen gün dünyayı hızla değiştiriyor ve yeniden yapılandırıyor. Bu yeniden yapılandırmada “Size Özel Çözümler” sunarak firmanızın bilgisayar teknolojisine ayak uydurmasını sağlıyoruz.Sizlerin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vererek fiyat açısından daha uygun tasarımları sizlerin beğenisine sunmaktayız.Amacınız firmanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi web’e taşıyıp dünyaya açılmak ise..
Manisa Yazılım’a gelin birlikte düşünelim, işinizi web’e birlikte taşıyalım…

 


    Facebook Manisa Bilisim   Twitter Manisa Bilisim
  • Manisa Valiliği
  • Celal Bayar Üniversitesi
  • Manisa Belediyesi
  • Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü